Tovar dodávame iba na územie Slovenskej republiky.
Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Ako vybrať správny izbový termostat
Ako vybrať správny izbový termostat

Pri výbere termostatu si musíme najskôr zvoliť správny termostat podľa aplikácie na ktorú je určený a podľa možností ovládať zdroj tepla.

Následne sa môžeme zaoberať funkciami termostatu ktoré by mal obsahovať a spôsob ako chceme termostat ovládať. Každý by mal objektívne zhodnotiť svoje technické zručnosti lebo mnoho termostatov je v dnešnej dobe plných množstvom funkcií avšak na úkor prehľadnosti ovládania.

Pri výbere termostatu je veľmi dôležité uvedomiť si že vždy ide o ovládanie vykurovania prípadne chladenia a to tvorí v každej domácnosti značné percento nákladov na energie čiže neodporúčame pri výbere veľmi šetriť, ale zasa ani kupovať to najdrahšie čo je na trhu. Najdôležitejším parametrom termostatu by mal byť spôsob regulácie zdroja tepla. To znamená hlavne či sa jedná o termostat ON/OFF alebo termostat s proporcionálnou reguláciou (Fuzzy,PWM,PID). Termostaty s proporcionálnou reguláciou patria medzi drahšie termostaty, ale častokrát sa nám táto investícia vráti už počas prvej vykurovacej sezóny vo forme úspornejšej prevádzky. Ak však hľadáme termostat na chalupu kde budeme 2x za zimu je dobré zhodnotiť či sa investícia vráti.

Ak už teda vieme, koľko sme ochotný do termostatu investovať, môžeme sa posunúť ďalej. Ďalším dôležitým faktorom je to či potrebujeme termostat programovateľný alebo manuálny. Programovateľný termostat umožňuje nastaviť týždennú prevádzku v objekte. To znamená že si nastavíte časy a k ním priradíte teploty napr. kedy odchádzate do práce, kedy sa vraciate z práce a pod. Na základe toho bude termostat automaticky regulovať teplotu v objekte a šetriť energie a peniaze keď ste v práci. Ak termostat s programom nepotrebujeme zvolíme si manuálny termostat ktorý je však nutné ovládať ručne. To znamená ak chceme mať na noc nižšiu teplotu každý večer ručne musíme teplotu znížiť a zasa naopak ráno zvýšiť.

   IMIT   IQ Line  

Kde nás nájdete

Amicus SK, s.r.o.
Koreszkova 9
90901  Skalica
Slovensko
www.amicussk.sk

 

MAPA

Kontakt
Termostaty.sk
7:00 - 15:30
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk